Modlitwa do św. Elżbiety

Święta Elżbieto, Patronko nasza, naucz nas kochać Jezusa w chorych i cierpiących, darzyć każdego człowieka szacunkiem i być dla niego wsparciem w potrzebie. Naucz nas żyć duchem pokory, pokuty i umartwienia, znosić upokorzenia i ludzką niewdzięczność. Święta Elżbieto polecamy ci chorych, którym służymy i cierpiących, z którymi się spotykamy. Naucz nas pielęgnować ich i nieść im ulgę fizyczną i duchową. Naucz ich żyć w przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym
i wypraszaj im potrzebne łaski do dźwigania codziennego krzyża, nam zaś wypraszaj liczne i dobre powołania, byśmy mogły odpowiedzieć na wezwania potrzebujących w duchu naszego charyzmatu. Święta Elżbieto, polecamy Ci nasze domy. Czuwaj nad ich bezpieczeństwem, aby były spokojnym miejscem naszego uświęcenia. Opiekuj się także naszymi rodzinami, sąsiadami, przyjaciółmi i mieszkańcami naszego miasta. Amen.