Kiedy, gdzie i kto wygłosi rekolekcje adwentowe? Przedstawiamy propozycje parafii i duszpasterstw akademickich w Warszawie.

Z powodu limitów wiernych nie we wszystkich kościołach odbędą się tradycyjne, trzydniowe rekolekcje adwentowe.

W niektórych parafiach i duszpasterstwach zostały one rozłożone na poszczególne niedziele Adwentu lub przeniesione na Msze św. roratnie.

  • Archikatedra Warszawska

Nauki rekolekcyjne będą głoszone w każdą niedzielę Adwentu, od 29 listopada, w następującym porządku: o godz. 11 rekolekcje liturgiczne poprowadzi ks. Bartosz Szoplik, o godz. 18 rekolekcje dla poszukujących poprowadzi ks. Bogdan Bartołd, o godz. 21 rekolekcje biblijne dla młodych poprowadzi ks. Maciej Jaszczołt.

  • Kościół akademicki św. Anny

W tym roku w nie zaplanowano tradycyjnych trzydniowych rekolekcji. Nauki, pomagające w dobrym przeżyciu Adwentu, wygłosi w czasie rorat ks. Krystian Sacharczuk. Ich tematem będą postacie biblijne, które powiedziały Bogu “tak” na Jego wezwanie. Msze św. roratnie z nauką będą odprawiane o godz. 7, od poniedziałku do piątku w dniach 30 listopada – 18 grudnia.

  • Kościół sióstr sakramentek na Nowym Mieście

Rekolekcje adwentowe w poprowadzi w dniach 16-18 grudnia o. Szymon Hiżycki OSB. Codziennie o godz. 19 Msza św. z chorałem gregoriańskim, nauka rekolekcyjna i kompleta.

  • Kościół Ducha Świętego przy ul. Długiej

Rekolekcje w dniach 20-22 grudnia poprowadzi o. Jacek Salij OP. W niedzielę Msza św. z nauką o godz. 20, a w poniedziałek i wtorek Msza św.  z nauką o godz. 17.

  • Duszpasterstwo akademickie UKSW

Rekolekcje online poprowadzi ks. Marek Chmielniak SAC. Nauki rekolekcyjne w piątek 4 grudnia o godz. 19 konferencja pt. “O Sądzie Ostatecznym, którego nie trzeba się bać”, a w sobotę 5 grudnia o godz. 19 konferencja pt. “O pewności nieba i możliwości piekła”.

  • Kościół św. Dominika na Służewie

Rekolekcje akademickie w dniach 6-9 grudnia wygłosi o. Grzegorz Ćwierkiewicz OP. W niedzielę Msza św. z nauką o godz. 20.15, a od poniedziałku do środy o godz. 19.30. Transmisja na kanale YouTube Dominikanie Służew.

  • Bazylika Świętego Krzyża

Rekolekcje odbędą się w dniach 13-16 grudnia. W niedzielę nauka na wszystkich Mszach św. a w dni powszednie o 9.00, 12.00 i 18.00. Duszpasterstwo akademickie Święty Krzyż zaprasza w czwartki 3, 10 i 17 grudnia do dolnego kościoła o godz. 19.30 na roraty studenckie połączone z kazaniem rekolekcyjnym.

  • Ze Stacją7

W każdą środę i niedzielę Adwentu o godz. 18 na kanale YouTube rekolekcje “Siła nadziei” prowadzone przez o. Tomasza Nowaka OP. Od 29 listopada do 2 grudnia rekolekcje online poprowadzi o. Adam Szustak OP. W niedzielę o godz. 20 transmisja Mszy św. z kazaniem wprowadzającym w rekolekcje, a od poniedziałku do środy o godz. 20 transmisja konferencji. Stacja7 przygotowała też materiały do rodzinnych rekolekcji adwentowych “Jutro Niedziela”. W każdą sobotę udostępnione zostaną: konspekt i materiały audio oparte na treści książki “Jutro Niedziela” autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego, które pomogą całym rodzinom w analizie Słowa Bożego i odkryciu w nim sposobów na owocne przeżycie liturgii i spotkania z Bogiem.

  • Rekolekcje ekologiczne

“Ekologia – wybór czy nakaz?” to temat rekolekcji, które od 7 do 9 grudnia o godz. 20 w kościele ojców kapucynów przy ul. Miodowej 13 poprowadzą: br. Szymon Janowski OFMCap br. Cordian Szwarc OFM oraz Piotr Abramczyk, prezes zarządu GCCM Polska – Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska. Spotkania będą transmitowane na facebooku, na profilu: Caritas Laudato si.