4 października to dzień szczególny dla naszego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, bo tego dnia obchodzimy uroczystość Założyciela wszystkich zakonów franciszkańskich św. Franciszka z Asyżu. W tym roku dla Domu Opieki św. Franciszka był to dzień szczególnie ważny, ponieważ obchodziłyśmy 25 rocznicę poświęcenia tego Domu, którego dokonał właśnie 4 października 1995 r. Jego Eminencja Ks. Józef Kardynał Glemp. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 9.30, którą odprawił ks. Jacek Gutowski. W czasie tej Mszy św. dziękowałyśmy Bogu za te 25 lat oraz ludzi którzy przyczynili się do wybudowania i funkcjonowania Domu Opieki przez te lata. Polecaliśmy zmarłych: Jego Eminencję Ks. Józef Kardynał Glempa, p. Barbarę Piasecką-Johnson, zmarłe siostry: Jadwigę Kuc, Irenę Gawliczek i Teresę Jaroszuk oraz zmarłych budowniczych, przyjaciół, dobroczyńców oraz zmarłych podopiecznych i pracowników. Modliliśmy się również za wszystkich podopiecznych Domu Opieki św. Franciszka, wszystkich pracowników, którzy na przestrzeni lat otaczali i nadal otaczają opieką chorych, a także tych, którzy pracowali przybudowie i tych, którzy aktualnie pomagają w funkcjonowaniu placówki. Modliliśmy się także za wszystkich Dobroczyńców, którzy wspierali i wspierają nas swoją modlitwą, dobrym słowem oraz pomocą materialną i finansową. Dla wszystkich prosiliśmy o błogosławieństwo Boże na każdy dzień. Uroczystość miała charakter kameralny ze względu na obecną sytuację pandemiczną, tj. tylko pensjonariuszki przebywające w Domu Opieki, pracujące tu Siostry i personel.