W naszym Zgromadzeniu rozpoczęłyśmy przygotowanie do 100 – lecia ofiarowania i zawierzenia kaplicy przy ul. Wilczej 7 w Warszawie, naszej Rodziny Zakonnej, każdej siostry i naszej posługi – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zawierzenia w obecności sióstr złożyła Matka Kazimiera Gruszczyńska 10 sierpnia 1921r. Kaplica i Zgromadzenie zostały oddane Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poprzez akt intronizacji. Aktu poświęcenia dokonał o. Władysław Rejowicz.
Tego dnia zawieszono obraz Serca Jezusowego ze starej Kaplicy, zmieniony później w 1952r. na nowy duży namalowany przez Wawrzyńca Chorembalskiego, ojca jednej z sióstr. Do 100. rocznicy tego wydarzenia przygotowujemy się poprzez 9-cio miesięczną Nowennę.
Rozpoczęcie miało miejsce 29 września 2020 roku w Kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
🔹16:30 – Nieszpory
🔹17:00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. Adama Grabowskiego, wikariusza parafii św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży
🔹18:00 – konferencja o. Andrzeja Barana OFM cap
🔹nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
NAJŚWIĘTSZE SERCE JEZUSA – zmiłuj się nad nami!