W niedzielę 2 sierpnia 2020 r. w Kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kozienicach po Mszy św. o godz.18.00 odbył się Koncert Papieski „Święty Jan Paweł II i Sługa Boża Matka Kazimiera Gruszczyńska – Wołam do ciebie człowieku”. Wystąpili m.in.: Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej – śpiew; Robert Grudzień, organista, kompozytor, współorganizator koncertu – organy, fortepian; Maciej Miecznikowski – śpiew, gitara, fortepian; Bogdan Kierejsza – skrzypce.

W programie były recytowane teksty Ojca św. Jana Pawła II i Matki Kazimiery Gruszczyńskiej Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Na początku pan Robert Grudzień zapowiedział koncert i przedstawił artystów, następnie siostra Anna Sulima przedstawiła krótką refleksję na temat cierpienia w życiu i nauczaniu Jana Pawła II i Kazimiery Gruszczyńskiej.

Na koncert przyszło wielu mieszkańców Kozienic, którzy długimi oklaskami dawali wyraz pięknym i głębokim przeżyciom treści prezentowanych słów i muzyki.  Była to rzeczywiście obfita uczta duchowa. Koncert zakończono modlitwą poprowadzoną przez ks. Proboszcza Kazimierza Chojnackiego i śpiewem Suplikacji z prośbą o powstrzymanie pandemii.

Po koncercie uczestnicy z rąk sióstr Franciszkanek otrzymali „Litanie do Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej” i zakładki z myślami Założycielki. Artyści rozprowadzali płyty ze swoimi nagraniami i udzielali autografów.