27 czerwca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Cierpiących obchodzimy uroczystość, czcząc Maryję w tajemnicy Jej Nieustającej Pomocy i jako główną Patronkę Zgromadzenia. W kaplicach Zgromadzenia są dwie kopie obrazu  Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jedna z nich znajduje się w kaplicy Domu Głównego w Warszawie w ołtarzu bocznym, druga w ołtarzu głównym kościoła rektoralnego w Kozienicach. Oba obrazy przywiezione zostały z Rzymu staraniem Założycielki Kazimiery Gruszczyńskiej z nadanymi przywilejami. W naszych kaplicach odprawiane są Msze św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, śpiewane godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w środy nabożeństwa z zanoszonymi prośbami. Kaplica Domu Głównego jest pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obraz do tej kaplicy w 1891 r.  został uroczyście intronizowany jeszcze w starej drewnianej kaplicy.  W roku W 1924 r. koronowany  przez ks. kard. Aleksandra Kakowskiego.

Wszystko o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy: https://www.mbnp.religia.net/