Liturgie Triduum Paschalnego z Kaplicy Matki Bożej transmitowane będą w Internecie – także na Wiara.pl – radiu i telewizji, w paśmie ogólnopolskim w TVP3. Nabożeństwa rozpoczynać się będą o godz. 18.00.

Każdy, kto chciałby łączyć się duchowo z innymi wierzącymi w modlitwie, może skorzystać z transmisji z Jasnej Góry. Msze, nabożeństwa…

W Wielki Czwartek Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przewodniczyć ma przełożony generalny Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski.

W Wielki Piątek Liturgii Męki Pańskiej przewodniczyć będzie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

O godz. 14.00 – Droga Krzyżowa  w kaplicy cudownego obrazu – prowadzi abp Wacław Depo.

O godz. 21.00 – nabożeństwo siedmiu boleści Matki Bożej.

W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę trwać będzie nocna adoracja Jezusa w grobie. Modlitwę animować będą paulini przy skromnym udziale sióstr zakonnych. Czuwanie będzie transmitowane m.in. przez jasnogórski kanał YouTube i TVP VOD.

Liturgii Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) przewodniczyć będzie biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, Andrzej Przybylski.

W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, a po niej wałami bp Antoni Długosz z Częstochowy wraz z przeorem Jasnej Góry poniesie wałami Najświętszy Sakrament, by oznajmić radosne Alleluja. Ze szczytu pobłogosławi Częstochowie i całej naszej Ojczyźnie.

Źródło: wiara.pl