Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Polsce pod Krzyżem. 

W homilii wygłoszonej 07.06.1991 oraz odtworzonej ponownie 14.09.2019, podczas Mszy Świętej sprawowanej w ramach wydarzenia „Polska pod Krzyżem” Papież Jan Paweł II, mówił:
„Wraz z wszystkimi przeto, którzy przeszli przez tę nadwiślańską ziemię, wraz z księdzem Jerzym, który nieopodal stąd znalazł męczeńską śmierć na wiślanym spiętrzeniu, zginam moje kolana przed Ojcem i proszę o “wzmocnienie siły człowieka wewnętrznego”, proszę o „wzmocnienie siły człowieka wewnętrznego” dla wszystkich synów i córek mojej Ojczyzny u progu czasów, które nadeszły – i które idą.”.
Celem wydarzenia „Polska pod Krzyżem” było właśnie wzmocnienie „człowieka wewnętrznego”, „Polaka wewnętrznego”. Mamy wielką nadzieję, że tak właśnie się stało.

Poniżej przesyłamy Wam dwa ważne ogłoszenia oraz podsumowanie.

Ogłoszenie pierwsze.

Poniżej linki do Drogi Krzyżowej oraz dwóch konferencji: Joanny Bątkiewicz-Brożek o
ks. Dolindo, kapłaństwie i Kościele oraz Lecha Dokowicza o walce duchowej i odrzuceniu Krzyża we współczesnym świecie. Dzięki tym materiałom w Polsce pod Krzyżem nadal można wziąć udział.

Ogłoszenie drugie.

Krzyż/pasyjka z logiem Polska pod Krzyżem to ważny znak i symbol naszej wspólnej modlitwy, dla tego wychodząc naprzeciw licznym prośbom kierowanym do organizatorów wznowiliśmy produkcję. Z radością informujemy, że drewniane krzyże są już dostępne w sklepie internetowym:www.sklep.mikael.pl. Krzyż może stać się ważną częścią domowego ołtarza przy, którym gromadzimy się na modlitwie. Pod Krzyżem z wydarzenia Polska pod Krzyżem módlmy się szczególnie za Kościół i Polskę. Dostępne są również koszulki z logiem, o które bardzo pytacie (we wszystkich rozmiarach, czarne oraz białe) oraz obrazki świętych polskich męczenników, patronów Polski pod Krzyżem, którzy mogą się również stać potężnymi patronami naszych domów. Powierzajmy im nasze rodziny.

Poniżej znajdziecie małe podsumowanie wydarzenia Polska pod Krzyżem w liczbach:

Tysiące ludzi podjęło decyzję o wzięciu udziału w spotkaniu modlitewnym „Polska pod Krzyżem”. Niemal w ostatniej chwili, na internetowej mapie organizatorów, pojawiły się setki nowych miejsc modlitwy, ostatecznie było ich 1307 oraz wiele innych, niezgłoszonych. W kierunku Włocławka i do miejsc modlitwy, rozsianych po całej Polsce, zmierzały pielgrzymki z różnych miejsc kraju. Na lotnisko Kruszyn przybyło około 60 tysięcy osób, a w niektórych wydarzeniach organizowanych w łączności z „Polską pod Krzyżem” brało udział po kilka tysięcy osób.

Na podstawie zgłoszeń, danych z kurii włocławskiej i przekazów medialnych (transmisje radiowo telewizyjne) wiadomo, że w akcji, na różne sposoby, mogło wziąć udział nawet dwa miliony osób. Nowa formuła wydarzenia polegająca na zorganizowaniu centralnego wydarzenia – we Włocławku, a jednocześnie spotkań modlitewnych przy krzyżach w parafiach i w domach, spowodowała, że dokładna liczba uczestników jest niepoliczalna.

Olbrzymią rolę w zbudowaniu wielkości odbioru tego spotkania odegrały media. Dzięki transmisjom w telewizji publicznej, Telewizji Trwam, Polskim Radiu i Radiu Maryja oraz wielu regionalnych rozgłośniach radiowych w modlitwę mogli się włączyć ci, którzy w różnych powodów nie mogli brać osobistego udziału w wydarzeniu m.in. chorzy, cierpiący w domach i szpitalach oraz osoby konsekrowane w zakonach. Drogę Krzyżową transmitowaną na antenie Pierwszego Programu Telewizji Polskiej oglądało 1,2 miliona widzów.

Zaprosiliśmy do modlitwy w intencji wydarzenia już w lipcu 2019 r. Jedną tajemnicę różańca świętego codziennie odmawiało prawie cztery tysiące ludzi. Liczba osób zaangażowanych w Jerycho rosła z dnia na dzień: 11 września zaangażowanych w modlitwę było 1292 modlących się, 12 września – 1266, 13 września – 1832. Swoje cierpienie ofiarowało 694 chorych, a jeden dzień postu – 1847 osób. W intencji wydarzenia odprawiono 419 Mszy Świętych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie  spotkaniu modlitewnego „Polska pod Krzyżem”. Codziennie otrzymywaliśmy zapewnienia o modlitwie, czuliśmy niezwykłe wsparcie duchowe.Organizacyjne zaangażowanie Ks. bp. Wiesława Meringa, kapłanów, świeckich diecezji włocławskiej, ponad sześciuset wolontariuszy oraz przedstawicieli wielu służb było dla nas niezwykłym świadectwem wspólnej mobilizacji dla Pana Jezusa. Bez niej nie spotkalibyśmy się we Włocławku i pod tysiącami Krzyży w Polsce oraz na całym świecie. Szczególna i najszczersza wdzięczność należy się przedstawicielom tych mediów, które podjęły trud informowania o wydarzeniu. Powodem do radości są też wszystkie diecezje, które pozostawały w duchowej łączności w „Polską pod Krzyżem”.
Wszystkim z całego serca dziękujemy – Bóg zapłać!

Jeszcze Polska nie zginęła, póki nie zgasła wiara w Boga!

Na koniec cytat z homilii wygłoszonej przez bp Wiesława Meringa:
Jan Paweł II kazał nam przyjmować dziedzictwo, któremu na imię Polska. Czy ktoś, kto był już wtedy świadomy, może zapomnieć tamtą scenę z Wielkiego Piątku, kiedy udręczony, umęczony trwał, jakby wtulony w krzyż Jezusa Chrystusa, w trakcie drogi krzyżowej, w której uczestniczył po raz ostatni na ziemi? Jak nam potrzebna jest ta nauka krzyża. Jak nam jest to potrzebne za obrażanie go na naszej, polskiej ziemi, która przecież chrześcijaństwu zawdzięcza swoją postać, którą przyjęła przed tysiącem lat”. […] „Jesteśmy tu po to, żeby zaprosić Boga do naszych serc, domów, ojczyzny, kontynentu, by czułą i wierną miłością nagrodzić mu grzechy antykultury, która poniża człowieka, a Boga wyrzuca na margines świata.”.

Niech Maryja Niepokalana Was prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!
Ekipa Fundacji Solo Dios Basta
www.polskapodkrzyzem.pl
www.modlitwazakaplana.pl
www.sklep.mikael.pl