Wystawa “Śladami Jezusa”

Wystawa „Śladami Jezusa” to wysokiej jakości produkcja kulturalna o charakterze ewangelizacyjnym. W nowoczesny sposób przybliża jak w świetle Ewangelii, tradycji i nauki wyglądały ostatnie dni Jezusa na ziemi, przybliża historię Bożego Grobu oraz przedstawia rozwój chrześcijaństwa na przestrzeni wieków.  To doskonała propozycja na zwiedzenia w gronie grup szkolnych, pielgrzymkowych, rodzin, skierowana zarówno dla osób wierzących jak i niewierzących.

Wystawa ma patronat Konferencji Episkopatu Polski, metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo, Przeora Klasztoru na Jasnej Górze o. Mariana Waligóry OSPPE, oraz Kustosza Ziemi Świętej o. Francesco Pattona OFM.

Wystawa jest nowym formatem opowiadania historii i jest połączeniem filmu, teatru, wystawy, widowiska muzycznego dając w efekcie formę przeżycia duchowego. Możemy poczuć zapach ogrodu Getsemani i olejków pogrzebowych, którymi namaszczono Jezusa, usłyszeć język, w którym mówił, zobaczyć miejsce, w którym umarł… i zmartwychwstał. „Śladami Jezusa” jest pierwszą tego typu wystawą w Europie.

Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, Częstochowa

Informacja: +48 577 131 440 Rezerwacje: +48 577 131 442
bilety@sladamijezusa.pl

Wystawa znajduje się w dużej hali ekspozycyjnej i składa się z 8 multimedialnych sal, z których każda używa innej technologii i opowiada inny rozdział historii Jezusa. Zwiedzających przez cały czas prowadzi głos narratora. Podróż zaczyna się w Wieczerniku, z którego zwiedzający przenoszą się do Jerozolimy z I wieku i wędrują śladami Jezusa do ogrodu Getsemani, następnie wychodzą za mury Jerozolimy by stanąć u stóp Golgoty i Bożego Grobu. Po czym poznają ślady męki Jezusa, a następnie poznają historię pochówku Jezusa – całunu i chust, w które był zawinięty. Następnie przechodzą do sali kinowej, gdzie opowiadamy historię Bożego Grobu, przechodząc płynnie do opowieści o rozwoju chrześcijaństwa i polskich śladach w Ziemi Świętej. Podróż kończy się powrotem do Wieczernika.

Główne „atrakcje” wystawy:

  • pierwsza na świecie komputerowa rekonstrukcja miejsca śmierci i zmartwychwstania Jezusa w oparciu o najnowsze ustalenia naukowe.
  • kopie obiektów związanych z Męką Pańską w tym unikalny, prezentowany po raz pierwszy w Polsce „pierścień Piłata”.
  • animowano-dokumentalny film o „historii Bożego Grobu”
  • Wyjątkowa narracja w wykonaniu Piotra Fronczewskiego
  • wykonanie „Ojcze Nasz” po aramejsku przez syryjską artystkę mieszkającą w Polsce Mirnę Kbbeh.
  • wystawa dostępna jest w 3 wersjach językowych: polskiej, włoskiej, angielskiej.

Wystawa znajduje się przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na parkingu obok Domu Pielgrzyma. Czynna jest codziennie w godzinach 9.00 – 21.00, do 27 października.

Więcej na: https://sladamijezusa.pl/